کلاسی نیوز

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

واکنش کم نظیر سید حسن خمینی به اظهارات توهین آمیز شجونی
نویسنده : - ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٠/۱٠/۱۳

انتشار اظهارات توهین آمیز شجونی در مورد بیت حضرت امام (ره) و فعالیت های موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) که مسیتقیماً زیر نظر سید حسن خمینی اداره می شود، با واکنش نوه ی امام (ره)، مواجه شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب"؛ بیان  اظهاراتی چون "شجونی سن و سال زیادی دارد و دیگر حرجی به او نیست" در جلسه ی درس "کفایه" ، سید حسن خمینی باعث عصبانیت او شد.

براساس اخبار منتشر شده، پس از بیان برخی نظرات از سوی شاگردان در نقد شخصیت شجونی، سید حسن خمینی چهره در هم کشید و با جدیّت اعلام کرد: اینکه امروز کسی به ما انتقاد داشته باشد یا از ما خوشش نیاید نباید موجب بشود ما گذشته ایشان و ارزشهای گذشته شان را فراموش کنیم یا نا دیده بگیریم .

نوه امام (ره) در مورد شجونی افزود: ایشان قبل از انقلاب زمانی که بردن نام امام خمینی چوب خوردن داشت از زمره مبارزان بودند و سابقه بسیار روشنی در آن زمان دارند و این یک ارزش است که نباید نا دیده گرفته شود .

در این لحظه، یکی دیگر از شاگردان خطاب به سید حسن خمینی گفت: اما استاد امروز با استفاده از قانون ( ملاک حال فعلی افراد است ) همین ارزش را برای دیگران منکر می شوند!

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب"؛ سید حسن خمینی پاسخ داد: ما که قرار نیست همان کار را بکنیم ! به هر حال نباید چنین ارزشهایی را نادیده گرفت باید حواسمان باشد.

"محمد حسن مخبر" که خبر این جلسه را برای "انتخاب" ارسال کرده، در پایان می نویسد: این درس بزرگ و عملی اخلاق از فرزند خلف امام خمینی (قدس سره) بود برای ما آن هم در دنیای بی اخلاقی و بد اخلاقی این روزها و فراموشی ارزشها در پس اختلاف ها و کینه ورزی ها و دشمنی ها آیا نباید شیفته این مرام بود ؟


comment نظرات ()