السلام علیک یا امام هادی (ع)

کلاس نیوز:شهادت امام علی النقی (ع) را به تمام مسلمین جهان تسلیت عرض می داریم

چند حدیث از امام علی النقی (ع):
 1- صبر را بالش کن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت کن ، و بدان که در برابر دیده خدایی ، پس بنگر که چگونه ای .

2- سه چیز است که هر کس آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از   عجله ، 2 - مشورت کردن ، 3 - و توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری
 
 3- نعمت جان و دارایی ، از بخششهای  گوارای خداست و عاریه سپرده اوست ، تا آنجا که از آن بهره مند شویم مایه خوشی  و شادی است ، و آنچه همه ببرند اجر و ثواب است ، پس هر که جزعش بر صبرش غالب شود اجرش ضایع شده و پناه به خدا از آن .

4- کسی که در امری حاضر باشد و آن را ناخوش دارد ، چون کسی است که غائب بوده . و هر که در امری حاضر نباشد ولی  بدان رضایت دهد ، مانند کسی است که خود در آن بوده .

5- سه چیز است که بنده را به رضوان خدا می رساند : 1 - زیادی استغفار ، 2 -   نرمخویی ، 3 - صدقه بسیار دادن .

6- مؤمن نیاز دارد به توفیقی  از طرف خدا ، و به پندگویی از طرف خودش ، و به پذیرش از کسی که او را نصیحت کند .

7- عالمان ، به سبب زیادی جاهلان ، غریب اند .

8- کسی که فرمان هوای  نفس خویش برد ، آرزوی دشمنش را برآورد .

9- روزگار و گذشت زمان ، پرده از رازهای نهفته برمی دارد.


10- چهار چیز یاری دهنده انسان در کار است : سلامت ، بی نیازی ، دانش و توفیق .

11- سه خصلت دوستی را جلب می کند : انصاف ، همراهی و همدلی در هنگام سختی و ناملایمات ، پاک دلی و خیرخواهی نسبت به دیگران  

13-نعمتی که برای آن شکرگزاری نشود ، مانند گناهی است که آمرزیده نگردد

 14- عتماد به خداوند بهای هر چیز گرانبها و نردبان هر امر بلند مرتبه ای است

 


صلوات ویژه بر امام علی النقی(ع)

 در صلواتی که از امام حسن عسکری(ع) درباره هر کدام از چهارده معصوم نقل شده درباره امام علی النقی(ع) چنین آمده است: اللّهُمَّ صَلِّ عَلی عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَصِیِّ الْأَوْصِیآءِ، وَاِمامِ الْأَتْقِیآءِ،وَخَلَفِ اَئِمَّةِ الدّینِ، وَالْحُجَّةِ عَلَی الْخَلائِقِ اَجْمَعینَ، اَللّهُمَّ کَماجَعَلْتَهُ نوُراً یَسْتَضیی ُ بِهِ الْمُؤْمِنوُنَ فَبَشَّرَ بِالْجَزیلِ مِنْ ثَوابِکَ، وَاَنْذَرَ بِالْأَلیمِ مِنْ عِقابِکَ، وَحَذَّرَ بَاْسَکَ، وَذَکَّرَ بِآیاتِکَ، وَاَحَلَّ حَلالَکَ، وَحَرَّمَ حَرامَکَ، وَبَیَّنَ شَرایِعَکَ وَفَرایِضَکَ، وَحَضَّ عَلی عِبادَتِکَ، وَاَمَرَ بِطاعَتِکَ، وَنَهی عَنْ مَعْصِیَتِکَ، فَصَلِّ عَلَیْهِ اَفْضَلَ ما صَلَّیْتَ عَلی اَحَدٍ مِنْ اَوْلِیآئِکَ، وَذُرِّیَّةِ اَنْبِیآئِکَ، یا اِلهَ الْعالَمینَ.
 
 بارالها! بر علی بن محمد (امام نقی) درود فرست.او که جانشین اوصیای پیامبر(ص) و پیشوای پارسایان است. و جایگزین رهبران دین و حجت بر تمام آفریدگان. بارالها! همانگونه که او را نوری قرار دادی تا مؤمنان از او فروغ بگیرند. او به پاداش بزرگ تو بشارت داد و از کیفر تو مردم را بر حذر داشت و آیات تو را یادآور گردید، حلال تو را حلال دانست و حرام تو را حرام شمرد. آئین تو و واجبات تو را روشن کرد و مردم را به عبادت تو برانگیخت. و به طاعت تو فرمان داد و از معصیت تو بازداشت. خدایا! بر او درود فرست برترین درودی که بر هر کدام از اولیای خودت و ذرّیه پیامبرانت می فرستی ای معبود جهانیان».

/ 0 نظر / 6 بازدید