علی امینی جوجیتسوکار کرمانشاهی:مسی و دایی الگوهای من هستند

 سلام آقای امینی لطفا خودتون رو کامل معرفی کنید؟

سلام علی امینی هستم متولد سال 1368 در کرمانشاه به دنیا آمدم و در حال حاضر دانشجوی مهندسی پتروشیمی هستم

حالا به چیزی مشغول هستید؟

همون طور که گفتم دانشجویی مهندسی پتروشیمی در اراک هستم و در کنار درس خوندنم به فعالیت ورزشی در رشته دفاع شخصی جوجیتسو زیر نظر شیهان زرآینه در کرمانشاه می پردازم.

میشه کمی در مورد رشته جوجیتسو صحبت کنید؟

جوجیتسو یک هنر رزمی قدیمی است که توسط سامورایی ها از جزیره بنام اوکی ناوایکی بنا شده است و قدمت آن به قرن 16 میلادی بر می گردد.

در ایران جوجیتسو توسط استادان مجرب بنامهای هانشی امیر همسایه و هانشی نصر اله کاکاوند پایه گذاری شده است.

در مورد جوجیتسو کرمانشاه هم بگید؟

جوجیتسو کرمانشاه توسط نمایده غرب کشور شیهان سعید زرآینه که دارای کمربند مشکی دانه 5 هست به فعالیتش ادامه میده.

شیهان زرآینه با اینکه استاد ماست اما رابطه ای بسیار دوستانه و صمیمی باهاش داریم و از نظر اخلاقی واقعا عالیه و در تمرینات بجز آموزش حرکات رزمی به ما درس اخلاق و جوان مردی میده و ما هم از اخلاق و اطلاعات ورزشیشون بهره می بریم.

کمی هم در مورد آخرین مسابقه ای که شرکت کردید بگید؟

همون طور که اطلاع دارید در وزن من جز بهتزین های استان دو بازیکن تیم ملی و استاد جودو حضور داشتن و پایین ترین کمربند بنده بودم و واقعا قرعه سختی که بهم خورد که اولین بازیم با محسن کهراریان قهرمان ایران در وزن خودش بود که تا ثانیه آخر باهاش مساوی کردم خدارو شکر پنجم شدم و همه از من راضی بودن و بیشتر از همه خودم راضی بودم با اینکه به نظر تماشاچیان باید به راحتی به مسابقه رده بندی میرفتم اما مصدومیتم واقعا اجازه این کارو نداد.

خوب میشه بگید بجز جوجیتسو به چه ورزشی علاقه مندید؟

من عاشق فوتبالم از بچگی فوتبال رو دوست داشتم و تا دو سال پیش در لیگ فوتبال کرمانشاه بازی می کردم

از چه بازیکن هایی در ورزش خوشتون میاد و از چه کسانی بدتون میاد؟

من در دنیای ورزش دو الگو دارم اون دوتا لیونل مسی و علی دایی هستند.لیونل مسی رو بخاطر اخلاق بی نظیرش و صبوری و از خود گذشتگیش و علی دایی بخاطر اراده قوی و موفقیت هایش و رساندن نام ایران به گوش جهانیان با توکل بر خدا و از پپ گواردیولا بخاطر رئوف بودنش،منم از کریس رونالدو و مورینیو بخاطر غرور و زیاده خواهی و نادیده گرفتن پیشرفت های دیگران خوشم نمیاد.

و در رشته های رزمی از یوسف کرمی و هادی ساعی علاقه زیادی دارم.

شما که بیشتر از فوتبال گفتید پس چطور ورزش جوجیتسو رو انجام میدید؟

راستش من بعداز رفتن به دانشگاه به توصیه مادرم ورزش رو کنار گذاشتم تا به درسها برسم اما یک سال و نیم بعداز ورود به دانشگاه به علت هایی ناراحتی استرس و اضطراب در درونم جا خوش کرد و من هم با توصیه پزشکان به ورزش برگشتم وبعد از آشنایی با شیهان ‍زرآینه که در دانشگاه به این ورزش روی آوردم

حالا از ورزش دفاع شخصی که فعالیت می کنی خوشحال هستید؟

صد در صد واقعا از نظر روحی و جسمی تاثیرات مثبتش رو کاملا حس می کنم و با مهارت هایی که آموختم اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل گرفتم و خوشبختانه شیهان از پیشرفت هام راضی هستن.

خوب در آخر مطلبی هست که بخواید بگید؟

خداوند قادر را سپاسگذارم که تنی سالم و هزاران نعمت گوناگون نصیب این بنده حقیرش نموده و از جوانان می خواهم که برای سلامتیشون و حرفه ای شدنشون در ورزش به هر رشته ای که علاقه دارند حتما درون اون رشته برن و از ورزش لذت ببرن و در آخر آرزوی سلامتی برای رهبر عزیزم و آرزوی ظهور حجت بن الحسن عسکری رو از خداوند منان دارم

علی امینی جوجیتسو کرمانشاه،علی امینی جوجیتسوعلی امینی جوجیتسو

علی امینی،جوجیتسو استان کرمانشاهجوجیتسو کرمانشاه،علی امینی جوجیتسو

/ 0 نظر / 30 بازدید