بزرگان نظام بجای وحدت به جان یکدیگر و تفرقه افتادن

کلاسی نیوز:رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته بود: متاسفانه شاهدیم کسانی که اعتقادی به مبارزه با شاه نداشتند و یا آن را بی‌فایده و غیرضروری برمی‌شمردند، امروز مستقیم و یا غیرمستقیم هدایت برخی گروه‌های افراطی و تندرو را در دست گرفته‌اند و برای کشور راه‌حل تجویز می‌کنند.

پس از آن برخی رسانه ها مدعی شدند که منظور هاشمی، مصباح یزدی بوده است.

 مصباح یزدی نیز ظاهراً تحلیل این دست رسانه ها را پذیرفته و در مقام پاسخ به هاشمی برآمده است. وی در دیدار با کاروان 'عاشقان حسینی زایران خمینی' متشکل از پاسداران مجتمع آموزشی امام علی(ع) اصفهان گفته است: همانطور که در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی کسانی صداقت نداشته و به دنبال کسب قدرت بودند امروز نیز عده ای به دنبال مصادره انقلاب به سود منافع خود هستند.
وی افزود: در زمان انقلاب حتی کسانی بودند که امام(ره) را به عنوان ایدئولوگ انقلاب قبول نداشته و صرفا ایشان را وسیله ای برای اسقاط شاه می دانستند.

مصباح یزدی که بسیاری از سابقون انقلاب، وی را از دسته مبارزانی می دانند که پس از دوره ای "مبارزه را بر طاقچه نهاده"، می گوید: پس از انقلاب برخی از همین افراد به پست های مهمی در نظام دست پیدا کردند و اکنون نیز منتظر فرصت هستند.

به گزارش سرویس سیاسی "انتخاب"؛ وی گفت: در زمان صدر اسلام نیز عده ای به ظاهر مسلمان حکومت نبوی را در قالب رقابت های سیاسی عادی ارزیابی می کردند و به دنبال بازستاندن قدرت از بنی هاشم بودند.

مصباح یزدی با بیان اینکه عزت در دست خداوند است، ادامه داد: خداوند کسانی را که دوست دارد و آنان نیز خداوند را دوست می دارند عزیز می کند.

این در حالی است که روایت های متنوعی در مورد فعالیت های متوقف شده ی آیت الله مصباح پیش از انقلاب، از سوی برخی شخصیت های مهم شنیده شده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید