السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)

 

کلاسی نیوز:ولادت با سعادت علی بن موس الرضا (ع) مولای هشتم شیعیان مبارک باد.

به راستی آیا ما شعیان،امام هشتم را فقط زبانن دوست داریم یا عملا؟

آیا پسران ما غیرت علوی که خدا و پیغمبران و ائمه از آنها خواسته اند در این زمان دارا هستند؟

آیا دختران ایران حجاب فاطمی را دارند ؟

آیا نشانی از حجاب و غیرت و حیا در وجودمان وقتی در خیابان یا اداره یا هرکجا هستیم وجود دارد؟

امام هشتم گرهگشای ایرانیان و جهانیان است (به اذن خدا).

یکی از سفراشات علی بن موس الرضا(ع) این که ای مردم گرهگشای دیگران باشید.

سه نوع گرهگشایی داریم

اول آنکه خود با دستانمان گره و مشکلات مردم را باز کنیم مانند جهیزیه گرفتن برای فقیری یا پول قرض داند به کسی که نیاز برای حل مشک دارد.

دوم اینکه با لبخندی یا رفتاری گره کسی مانند پدر و مادر را بتز کنیم.

سوم اگر نمیتوانیم برای کسی کاری کنیم و مشکلش را حل کنیم برایش دعا کنیم که خود خداون مشکلش را رفع کند (ذلیل ترین مردم آنها هستند که در موقع دعا فقط خود را دعا می کنند و دیگران را از دعایشان بی نسیب می سازند).

به راستی که ما این همه از علی بن موسی الرضا(ع) دم میزنیم آیا دل او از ما شاد است؟

آیا امام هشتم و خدایش از ما راضی هستند؟

خدا نکند مانند افرادی باشیم که برای امامشان نذر میدهند و پول خرج می کنند و از راه دور با هزاران سختی به زیارتش میروند اما وقتی حدیثی نصیحتی یا پندی از سخنان امام میشنوند بگویند امام ما شما اهل بیت را دوست داریم هرکاریم برایتان میکنیم اما به سخنان و احکام زندگی که برایمام میگوید گوش نمیدهیم(ارزشی برای سخنانتان قائل نیستیم) خدا نکند جزء افرای باشیم که خطاب به آنهاست که اگر مشهد،کربلا و حج بروید اما آدم نشوید هیچ فایده ای ندارد.

مردم مسلمان و شیعه میتوانید به جای اینکه نفرین امام رضا(ع) با این حرکاتی که میکنید دامنتان را بگیرد خادم او شوید.

خادم امام رضا(ع) شدم راحت است خامان حرم مطهر هر هشت روز یکبار به خرم میایند که خادمی کنند،بعضی از خادم ها کفشای زائران را جفت می کند بعضی ها راهنمای زائرانند و بعضی دیگر کمک رسان زائران و بعضی دیگر تمیز کن حرم.....

آیا نمیشود دکتری که برای جراحی بیمار میرود این بیمار را زائر اما رضا(ع) دانست وقتی که قبل از عمل میگوید یا امام رضا(ع)،خوب دکتر با نیت اینکه او زائر علی بن موس الرضا(ع) است میتواند کفش اورا به نیت خادمی امام (ع) جفت کند به نیت زائر بودن مریض و خلدم بودن خود زائر امام(ع) را عمل کند،یا کسی به مستمندی میخواهد کمک کند آیا مستمند شیعه و دوستار امام رضا(ع) نیست،آیا دوستدار امام زائر امام حساب نمیشوند؟ پس میتوان آن پول را به نیت اینکه به زائر علی بن موس الرضا(ع) میخواد کمک کند بدهد،آیا شخص کمک کنند خادم امام رضا(ع) حساب نمیشود؟

ببینید چقدر راحت میشود خادم امام رضا(ع) شود،این بستگی به ما و ایمانمان به قیامت و عمل کردن به سخنان ائمه حتی اگر برایمان سخت باشد(البته دوری از گناه سخت است اما بعداز مدتی دوری از گناهتان می بینید چه شیرینی ای از وچود خدا درونتان شکل می بندد).

پس بیاید در روز ولادت اما هشتم با او و اخل بیتش پیمان ببندیم و از خدای او کمک بخواهیم از گناهان دورمان کنند و اراده ای محکم بهمان دهند تا بتوانیم بچشیم اذت واقعی دوس داشتن اهل بیت (ع) و بتوانیم کمکتر دل صاحب الزمان (عج) خون کنیم.

خدایا به حق آبروی علی بن مو الرضا (ع) به دختران حجاب فاطمی و پسران غیرت علوی اطا فرما.

خدایا تو را به حرمت علی بن موسی الرضا (ع) مریض ها را شفا و تمام شعیان و بندگان خودت را عاقبت به خیر بفرما.

خدایا اگر با به شدت به دنبال گناه هستیم و شیرینی تلخ گناه را در ذهن همواره می پرورانیم تو را به حق علی بن موس الرضا(ع) ما را از گناه و گناه را از ما دور بفرما.

نویسنده:مدیریت کلاسی نیوز

/ 0 نظر / 11 بازدید