ورزشکار کرمانشاهی بهترین ورزشکار زن سال 2011 ایران شد

این نظرسنجی که بر پایه فراخوان انجمن جهانی ورزشی نویسان (ایپس) و برای‎ ‎گزینش برترین‌های ورزش کشورهای جهان انجام شد، در بین ورزشکاران مرد، بهداد سلیمی (‎وزنه‌برداری) با اختصاص 86 درصد آرا، رتبه نخست را از آن خود کرد.

احسان حدادی‎ (دوومیدانی)، علیرضا نادی (والیبال)، و سعید عبدولی (کشتی فرنگی) رتبه‌های‎ ‎بعدی را به خود اختصاص دادند. در میان ورزشکاران زن، رتبه نخست به خدیجه آزادپور (‎ووشو) اختصاص یافت و آرزو معتمدی (قایقرانی)، مه‌لقا جام بزرگی (تیراندازی) و سوسن‎ ‎حاجی پور (تکواندو) در رتبه‌های بعد قرار گرفتند

بیوگرافی دو قهرمان

بهداد سلیمی، متولد ۱۳۶۸ از قائمشهر، وزنه‌بردار ایرانی دستهٔ فوق سنگین و دارنده‌ رکورد یک ضرب جهان در این وزن با ۲۱۴ کیلوگرم است.

وی در سال ۲۰۱۰ قهرمان وزنه‌برداری دستهٔ +۱۰۵ کیلو جهان و دومین وزنه‌بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می‌آورد.
او در این مسابقات با ۲۰۸ کیلوگرم در یک‌ضرب پس از «یوگنی چیگیشف» روس دوم و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با ۲۴۵ کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک‌ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با ۴۵۳ کیلوگرم رسید.

وی همچنین رکورد یک‌ضرب جوانان ایران و آسیا را با ۱۸۸ کیلوگرم در سال ۱۳۸۷ در اختیار دارد.
بهداد سلیمی در رقابت‌های وزنه‌برداری آسیا در تانگ لینگ چین در وزن فوق سنگین با مجموع ۴۵۸ کیلو گرم (۲۰۸ کیلوگرم در یکضرب و ۲۵۰ کیلوگرم در دو ضرب) قوی‌ترین مرد آسیا شد.
بهداد سلیمی، وزنه بردار ایرانی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند.

سلیمی، ستاره مسابقات وزنه برداری جهان شد  

بهداد سلیمی، قهرمان دسته فوق سنگین جهان، به عنوان ستاره مسابقات جهانی برگزیده شد. کمیته فنی مسابقات، بهداد را به عنوان تنها ورزشکار صاحب رکورد جهانی در بخش مسابقات، به عنوان ستاره بازی‌ها در بخش مردان برگزید تا در مراسم اختتامیه به صورت ویژه از قهرمان ایرانی تقدیر شود.

خدیجه آزادپور، برنده نخستین مدال طلای تاریخ زنان ایران پس از انقلاب

خدیجه آزادپور، متولد اصفهان و زندگی در کرمانشاه، ووشوکار ایرانی است که مدال طلای قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی را به دست آورده‌ است.
وی در قهرمانی جهان ۲۰۰۹ تورنتو، نخستین زن ایرانی قهرمان جهان ووشو و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو، نیز نخستین زن ایرانی شد که پس از انقلاب ۱۳۵۷ در بازی‌های آسیایی به مدال طلا می‌رسید.

/ 1 نظر / 32 بازدید
محب ولایت

ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ سلام علیکم [گل] ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ امام صادق علیه السلام فرمودند: [گل] [گل] همانا مردم چون نمی پرسند، هلاک می شوند. [گل] [گل] ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ