سخاوت مسی نسبت به خبر مرگش،مسی الگوی برای تمام جوانان

کلاسی نیوز:به گزارش «همراهان نیوز»، در بعضی از مشاغل، وجود برخى از مسائل و مشکلات، اجتناب ناپذیر است؛ امکان ندارد یک معلم، حتى اگر ذاتاً آدمى مهربان باشد در طول ۳۰سال تدریسش گاهى اوقات عصبانى نشود و به سر شاگردى داد نزند! یا مثلاً غیرممکن است شما در طول رانندگى گاهى اوقات ناخواسته مرتکب تخلف نشوى!

 درست مانند شغل خبرنگارى که امکان ندارد شما وقتى در طول یک هفته، صدها خبر را منتشر مى کنى، هر از گاهى به شکل ناخواسته، خبرى را منتشر کنى که بعداً معلوم شود اشتباه است!

اما متأسفانه همین اتفاق اجتناب ناپذیر در شغل ما، یک مستمسک خوب به دست برخى از اهالى فوتبال و خصوصاً مدیران محترم داده است، که هر وقت خودشان «گاف» مى دهند یا مرتکب اشتباهى مى شوند، به جاى اینکه با شجاعت تمام به اشتباه خودشان اعتراف ندارند، بلافاصله توپ را داخل زمین رسانه ها مى اندازند و آنها را مقصر معرفى مى کنند؛

این اواخر هم که یک واژه جدید ابداع کرده و مى گویند:« شیطنت برخى از رسانه ها و ...» حالا این چند سطر را به ذهن بسپارید و این خبر را بخوانید؛

شبکه ورزشی فاکس اسپورت بزرگترین خبرگزارى آمریکا که یکى از قدیمى ترین منابع دنیا نیز محسوب مى شود، چند روز قبل خبرى را منتشر کرد که نه تنها فقط جهان فوتبال، که تمام دنیا را لرزاند! محتواى اصلى این خبر چنین بود!

«با تاسف باید اعلام کنیم لیونل مسی در حین تمرین بخاطر ایست قلبی درگذشته است.خدا مسی را بیامرزد.»

این خبر سبب وحشت خانواده مسی و دوستانش شد. بر همین اساس خانواده مسی اعلام کردند که ما به آزادی بیان احترام می‌گذاریم، اما هر چیزی حد و حدودی دارد و سوء استفاده از شهرت دیگران برای ترویج شایعه و اخبار دروغ، جرم است و صاحب آن باید مورد بازخواست قرار بگیرد.

احتیاجی به توضیح نیست تا متوجه شوید که انتشار چنین خبرى، چه واکنش هاى بزرگى را در پى داشت، تا آنجا که مبنا بر آنچه که خود این خبرگزارى اعلام کرده است؛ ظرف ۲ساعت، بیشترین تعداد «مراجعه کننده یک خبر طى سال هاى اخیر روى اینترنت این خبرگزارى به ثبت رسید...» اما پس از گذشت چند ساعت، کذب این خبر اعلام و معلوم شد که « بر مبنای یک اشتباه» این خبر دروغین از سوى خبرگزارى مذکور انتشار یافته است.

طبیعى بود که در پى روشن شدن واقعیت، نه تنها اعجوبه آرژانتینى فوتبال فعلى دنیا یعنى «لیونل مسى» که حتى مسئولان باشگاه بارسلون و همچنین فدراسیون فوتبال آرژانتین و حتى خانواده «مسى» همگى اعتراضات «شدیدالحن» خود را به این خبرگزارى منعکس کرده و حتى وکلاى«لیونل» تصمیم به شکایت گرفتند اما پس از اینکه این خبرگزارى قدیمى دلایل اشتباهش را اعلام نمود، ناگهان آتش انتقادات فروکش کرد و ماجرا به همین سادگی به پایان رسید!

حال، روی سخن ما به برخى از مدیران، مربیان و فوتبالیست هاى خودمان است؛ هنگامى که برخى از رسانه ها و خبرگزارى هاى دیگر از گلزن بى مانند بارسلونا پرسیدند«چرا شکایت نمى کنى؟» لیونل مسى پاسخ داد؛«این خبرگزارى طى چندسال اخیر، صدها خبر از من منتشر کرده و ناخواسته خیلى باعث شهرت من شده است، حال این بى انصافى است که وقتى یک بار دچار اشتباه شده است، از آنها شکایت کنم! قابل توجه برخى از دوستان که مدام توپ را به زمین رسانه ها مى اندازند!

/ 2 نظر / 8 بازدید
اسما

زنده باد مسی انشاالله سایش صد سال بالای فوتبال باشه

اسما

زنده باد مسی انشاالله سایش صد سال بالای فوتبال باشه[ماچ]