مطهری: احمدی نژاد و مشائی حجاب را قبول ندارند

کلاسی نیوز:مطهری در سخنان امروز مجلس:پیشاپیش سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر را به ملت ایران خصوصاً مجاهدان ارتش و سپاه اسلام تبریک می‌گویم. باید دو عنصر محرک در مکتب اسلام یعنی جهاد و امر به معروف و نهی از منکر را همیشه در خود و جامعه زنده نگاه داریم، چنان‌که احیای این دو عنصر بود که باعث به حرکت درآمدن جامعه ما و پیروزی انقلاب اسلامی گردید.
از تلاش خوب نمایندگان محترم در تصویب بودجه سال 91 تشکر می‌کنم. اگرچه تأخیر زیاد دولت در ارائه لایحه بودجه موجب ضایع شدن حقوق مردم گردید و مجلس فرصت رسیدگی به مواردی مانند جدول 12 و رفع تبعیض‌ها را پیدا نکرد.
 از مردم هوشیار و موقع‌شناس تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات که توطئه حذف اینجانب در انتخابات مجلس نهم را ناکام گذاشتند و علی‌رغم آن‌که نام اینجانب در هیچ یک از دو فهرست مشهور نبود، رأی قابل توجهی به این بنده دادند، سپاسگزارم. این امر نشان می‌دهد که رشد اجتماعی و سیاسی مردم ما به برکت تمرین مردم‌سالاری در طول 33 سال گذشته به حدی رسیده است که دیگر نمی‌توان در پشت درهای بسته برای آنها تصمیم گرفت که زید باید وارد مجلس شود و عمر وارد نشود!، بلکه فشار افکارعمومی اجازه این گستاخی را به دوستان نادان انقلاب نمی‌دهد.
از نقاط ضعف انتخابات مجلس نهم با همه شکوهی که داشت، دخالت سپاه پاسداران در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه به صورت حمایت جدی از کاندیداهای موردنظر خود بود. بسیاری از کاندیداها، چه آنها که رأی آوردند و چه آنها که رأی نیاوردند، این واقعیت را تأیید می‌کنند. این امر آفتی برای سپاه و برای آینده انقلاب اسلامی و مخالف توصیه معروف امام(ره) است.

وظیفه پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی که در اساسنامه سپاه آمده، به معنی دخالت در سیاست نیست بلکه به معنی مبارزه با گروه‌های مسلحی مانند مجاهدین خلق، فرقان و پژاک است که قیام مسلحانه کردند.
در آستانه افتتاح مجلس نهم هستیم. روشن است که با توجه به تعداد بسیار اندک اصلاح‌طلبان در مجلس نهم، فراکسیون اصلاح‌طلبان در آن مجلس نخواهیم داشت. بلکه فقط یک فراکسیون اصلی به نام فراکسیون اصولگرایان خواهیم داشت که در زیرمجموعه خود لااقل سه فراکسیون را شامل خواهد شد. یکی فراکسیون جمعیت ایثارگران که این جمعیت بیشترین نقش را در آستانه انتخابات در ایجاد تفرقه بین اصولگرایان داشت و اکنون که به مقصود رسیده‌اند، دم از وحدت می‌زنند. دوم فراکسیون جبهه پایداری که به نظر من صداقت بیشتری در مقایسه با دسته اول دارند و سوم فراکسیون اصولگرایان مستقل و معتدل.
کسانی که دم از وحدت میان اصولگرایان می‌زنند باید بدانند که وحدت همواره باید حاکی از واقعیت خارجی باشد والا وحدت مصنوعی و فرمایشی پایدار نیست. آن‌چه که واقعیت را تشکیل می‌دهد، این است که درون‌ اصولگرایان سه بنیش متمایز سیاسی و اجتماعی وجود دارد که طبعاً در رفتار آنها مؤثر است. در واقع اصولگرایان یک جبهه را تشکیل می‌دهند و نمی‌توان آن را به یک حزب تنزل داد. چگونه می‌توان گروهی را که اصولگرایی را تا مرز تملق و چاپلوسی پایین آورده‌اند و هرگونه انتقاد از حکومت و دفاع از حقق مردم را خیانت به نظام تلقی می‌کنند با گروهی که حتی دفاع از حقوق زندانیان سیاسی را وظیفه خود و ناشی از اصولگرایی می‌دانند، یکی دانست؟! برداشت اصولگرایان از مبانی و اصول مانند ولایت فقیه، آزادی بیان، نوع برخورد با امور فرهنگی و اصل امر به معروف و نهی از منکر یکسان نیست. لذا ضروری‌ترین کار برای اصولگرایان پیدا کردن برداشت واحد از مبانی و اصول فکری است.
اما درباره ریاست مجلس نهم که این روزها تکاپوی زیادی برای آن می‌شود، اولاً عوامل خارج از مجلس نباید در این موضوع دخالت داشته باشند. ثانیا به منتخبان مجلس نهم پیشنهاد می‌کنم به کسی رأی بدهید که اقتدار مجلس به عنوان مظهر اراده مردم برای او موضوعیت داشته باشد. به کسی رأی دهید که به فلسفه اصلی وجود مجلس که همانا جلوگیری از سرکشی دولت‌هاست اعتقاد داشته باشد و به کسی رأی دهید که نگوید تعامل با دولت به این معنی است که اگر دولت تخلف کرد و کوتاه نیامد، ما کوتاه می‌آییم و به بهانه رفع تنش، اصولی را زیرپا بگذارد!
مسئله دیگر موضوع عفاف و حجاب است، که در اثر تشویق و ترغیب‌های پیدا و پنهان آقای رئیس‌جمهور به بدحجابی و بی‌حجابی، اکنون به وضع اسف‌باری رسیده است. آقایان مشایی و احمدی‌نژاد صریحاً پاسخ بگویند که در مسئله پوشش آیا روش اسلام را قبول دارند که می‌گوید هرگونه تحریک جنسی در سطح جامعه ممنوع است و التذاذات جنسی منحصر به کادر خانواده است، یا روش غربی را قبول دارند که می‌گوید هرگونه تحریک جنسی در سطح جامعه آزاد است و برای آن‌که عقده‌های روانی پدید نیاید، اماکن ویژه ارضاء غریزه جنسی نیز برقرار است. ما نمی‌توانیم روش بینابینی را عمل کنیم که نه اسلام است و نه غرب، و به تعبیر دیگر، هم اسلام است و هم غرب و اکنون ما مصداق این شعره حافظ شده‌ایم که: «یک دست به مصحفیم و یک دست به جام/ گه نزد حلالیم و گهی نزد حرام»
آقایان مشائی و احمدی‌نژاد که زیرکانه وضعیت پوشش اسلامی در جامعه را به اینجا رسانده‌اند که پوشش استاندارد شلوار و مانتوی آزاد تا زانو را تبدیل به وضعیت فعلی کرده‌اند و در واقع تحریک جنسی را آزاد فرموده‌اند و موجب پدید آمدن عقده‌های روانی در جوانان ما شده‌اند، پس به فکر بخش دوم کار خود یعنی ارضای جوانان از طریق تأسیس کاباره‌ها و کلوپ‌های شبانه نیز باشند، شاید آن زمان روحانیت ما و مردم متدین و حزب‌اللهی ما که در دوره اصلاحات با یک‌صدم وضعیت فعلی کفن‌پوش به خیابان می‌ریختند احساس مسئولیت کنند و اقدامی نمایند.
اگر بخواهند حجاب را از بین ببرند با «اللهم عجل لولیک الفرج» و با چهره‌های دینی و حزب‌اللهی از بین می‌برند و اکنون این پروژه در حال اجراست. در اینجا تعلل وزیر کشور در اجرای قانون عفاف و حجاب و کوتاهی و سستی کمیسیون فرهنگی مجلس قابل گذشت نیست. به وزیر کشور اخطار می‌کنیم اگر همچنان تعلل ورزد و یکبار دیگر این بهانه را تکرار کند که مشایی و احمدی‌نژاد اجازه نمی‌دهند؛ او را در مجلس نهم استیضاح می‌کنیم. معنی ندارد که وزرا بگویند تحت فشار از بالا هستیم. یکی می‌گوید مرتضوی، فردی که چند پرونده قضایی دارد، به من تحمیل شده و کاری از من بر نمی‌آید. وزیر ارشاد هم که درباره فیلم‌های سینمایی و اسامی لاتین و غیره خود را مسلوب الاراده می‌داند. ما وزرای منفعل و بی‌اراده نمی‌خواهیم.
در مورد مسئله بحرین هم به عربستان هشدار می‌دهیم که اشتباه صدام را تکرار نکند. درباره حکومت و آینده بحرین مردم این کشور باید تصمیم بگیرند نه هیچ عامل خارجی. در موضوع نام خلیج‌فارس نیز اصرار ما بر نام خلیج‌فارس به دلیل دفاع از اسناد تاریخی است نه ناشی از تعصب نژادی. مسئله، اختلاف عرب و عجم نیست، آن‌چنان‌که عرب‌ها که ید طولایی در تعصب نژادی دارند جلوه داده اند، بلکه ما می‌گوییم آنچه که در اسناد مسلم و موثق تاریخی ثبت شده باید ملاک واقع شود

/ 0 نظر / 6 بازدید