لیونل مسی برنده توپ طلا: ثبت نام در تاریخ!

 لیونل مسی از بارسلونا و آرژانتین توانست کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و پرتغال، و چابی، هم‌تیمی اسپانیایی خود را پشت سر بگذارد و برنده توپ طلای سال 2011 شود.
 این سومین توپ طلای پیاپی مسی است. جایزه توپ طلا تاکنون دو بار در فرمت جدید (پس از ادغام با جایزه بهترین بازیکن فیفا) ارائه شده و هر دو بار آن را مسی برده است.

مسی به روشنی مدعی اصلی این عنوان بود چرا که بارسلونا را در سال 2011 به سومین قهرمانی پیاپی در لالیگا و دومین قهرمانی لیگ قهرمانان در طول سه سال رهنمون شد.
 او 47.88 درصد از آرا را به خود اختصاص داد. کریستیانو رونالدو 21.6 درصد و چابی 9.23 درصد رأی‌ها را کسب کردند.

در میان خط دفاعی رئال مادرید در برنابئو دوید و همه را جا گذاشت و گل دوم را در دیدار رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان زد.

 بهترین


مسی در سال 2010 توانست با غلبه بر هم‌تیمی‌هایش، آندرس اینیستا و چابی فاتح این عنوان شود، هرچند اینیستا و چابی با اسپانیا قهرمان جام جهانی شده بودند.

 

این بار تردید چندانی وجود نداشت که او برنده این جایزه می‌شود.

 

بارسا فصل پیش فاتح لیگ قهرمانان و لالیگا شد و البته در فینال جام حذفی به رئال مادرید باخت، در دیداری که کریستیانو رونالدو با ضربه سر تنها گل بازی را زد.

 

مسی البته اکنون خوشحال‌تر باشد. او در سال 2011 پنج قهرمانی به دست آورد.

 

این مهاجم آرژانتینی که تازه 24 سال دارد، توانسته با رکورد میشل پلاتینی برابری کند و برای سه بار پیاپی فاتح توپ طلا شود. یوهان کرویف و مارکو فان‌باستن هم سه بار توپ طلا را بردند اما نه در سه سال پیاپی.

 

کرویف که در چند سال گذشته پدیده شدن مسی را در بارسلونا نظاره کرده بود بر این باور است که او می‌تواند تا شش یا هفت توپ طلا هم به پیش برود.

/ 0 نظر / 3 بازدید