لبنیات در کرمانشاه ارزان می شود/ نرخهای اسفندماه گذشته ملاک است

کلاسی نیوز: حشمت الله کبودی روز یکشنبه ضمن اشاره به اقدام برخی واحدهای تولید فرآورده های لبنی مبنی بر کاهش دادن قیمت محصولات خود، افزود: به همه واحدهای صنفی و فروشگاهها اعلام کرده ایم که قیمت این فرآورده ها باید به قیمت اسفند ماه پارسال باز گردد.

وی ادامه داد: هم اکنون بازرسان ما در حال رصد این مساله هستند تا واقعی یا غیر واقعی بودن قیمت فرآورده های لبنی در فروشگاههای سطح شهر را ارزیابی نمایند.

وی گفت: آنچه برای ما ملاک است، فاکتور خرید این اقلام از سوی فروشگاهها می باشد نه قیمت درج شده بر روی اقلام مصرفی، بنابراین مغازه داران ملزمند که محصولات لبنی را بر اساس قیمت اسفندماه سال گذشته و طبق فاکتور عرضه نمایند و فاکتور خریدشان را نیز در معرض دید مشتریان قرار دهند لذا با فروش بر اساس قیمتهایی که روی اجناس درج شده است، برخورد خواهیم کرد زیرا ملاک برای ما، فاکتور خرید و قیمتهای اسفندماه گذشته می باشد.

کبودی همچنین از جذب مقادیر فراوانی برنج تولید داخل با آرم 'شیرودی' از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خبر داد و گفت: به محض اتمام جذب این محصول، کار توزیع را با قیمت هر کیلوگرم 14 هزار ریال، آغاز خواهیم کرد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی استان کرمانشاه همچنین از جذب بیش از پنج هزار تن نهاده های دامی برای توزیع میان واحدهای دامداری شیری استان خبر داد و گفت: این نهاده های شامل کنجاله سویا، جو و ذرت می باشد که از سوی سازمان جهاد کشاورزی برای هر کیلوگرم کنجاله سویا دو هزار ریال و برای هر کیلوگرم جو و ذرت نیز معادل یک هزار ریال یارانه پرداخت شده است و قرار است با قیمتی مناسب در بین دامداران تولیدی شیر توزیع شود.

کبودی تاکید کرد: دامداران باید شیر خام بهداشتی و درجه یک را با قیمت هرکیلوگرم 63 هزار ریال در درب کارخانه های تولید فرآورده های لبنی به فروش برسانند.

وی در پاسخ به سووالی در خصوص نوسانات زیاد در بازار فروش گوشت مرغ، گفت: نوسان قیمت در این خصوص واقعیت دارد ولی این مساله تنها مختص استان ما نبوده بلکه در دیگر استانهای کشورمان نیز مصداق دارد ولی در حال تلاش و برنامه ریزی هستیم تا نهاده های مورد نیاز واحدهای تولیدی مرغ در استان را با قیمت تعادلی تهیه و در اختیار آنها قرار دهیم با این هدف که هزینه های تمام شده این واحدها نیز کاهش و به تبع آن، قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان استان نیز کاهش یابد.

کبودی همچنین از برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای ذخیره سازی اقلام مورد نیاز و پرمصرف در ایام ماه مبارک رمضان و نیز تشدید طرحهای نظارتی در این خصوص خبر داد و گفت: سعی خواهیم کرد تا در ماه رمضان، مردم کمترین مشکل را برای تامین اقلام مورد نیاز خود داشته باشند

/ 0 نظر / 5 بازدید