ناپولی 2 – یوونتوس صفر،وداع تلخ الکس

کلاسی نیوز: ناپولی برای چهارمین بار در تاریخ این باشگاه فاتح جام حذفی شد. آنها دو بر صفر یوونتوس را در ورزشگاه المپیک رم شکست دادند و تنها باخت یوونتوس در این فصل فوتبال ایتالیا را رقم زدند.

مردان والتر ماتزاری به این ترتیب هم مانع دابل یوونتوس در ایتالیا شدند و هم مراسم خداحافظی الساندرو دل‌پیرو را تلخ کردند.

این آخرین باری بود که دل‌پیرو با پیراهن یوونتوس به میدان می‌رفت.

ناپولی بازی را عالی آغاز کرد و در همان دقیقه 3 بود که ضربه سر کامیلو سونیگا روی سانتر هوگو کامپانیارو را مارکو استوراری، دروازه‌بان یوونتوس به سختی دفع کرد.
 

یوونتوس در دقیقه 19 پاسخ این حمله را داد. کلودیو مارکیزیو در برگشت ضربه دل‌پیرو توپ را گرفت و شوت زد، اما مورگان دسانکتیس توپ را گرفت.

ناپولی در دقیقه 30 تا آستانه گل زدن پیش رفت اما روی سانتر عالی اسکیل لاوتزی، مارک همشیک تنها یک گام کم آورد.

سپس یوونتوس حمله کرد و دسانکتیس ضربات مارکیزیو و دل‌پیرو را دفع کرد.

دو تیم نیمه دوم را محافظه‌کارانه‌تر آغاز کردند. ناپولی سرانجام در دقیقه 63 به گل رسید. لاوتزی از سد دفاع یوونتوس گریخت و استوراری او را سرنگون کرد و کارت زرد گرفت. کاوانی پنالتی حاصل را با قدرت به گوشه راست دروازه زد. این پنجمین گل این مهاجم اروگوئه‌ای در این فصل جام حذفی بود و او آقای گل کوپا ایتالیا شد.

یوونتوس تلاش کرد به بازی برگردد، اما نمی‌توانست موقعیت چندانی ایجاد کند. آنتونیو کونته هم دل پیرو را در دقیقه 68 با میرکو ووچینیچ تعویض کرد و این پایانی بود بر دوران درخشان حضور این مهاجم افسانه‌ای در یوونتوس.

آرتورو ویدال که در میانه میدان عالی بود شوتی سرکش به سمت دروازه ناپولی زد که دسانکتیس آن را هم دفع کرد. در دقیقه 74 هم ضربه سیمونه په‌په که در آستانه ورود به دروازه بود با تلاش سالواتوره آرونیکا راهی به دروازه نیافت.

ناپولی در دقیقه 83 گل دوم را هم زد. یوونتوس بیش از حد به حمله می‌پرداخت و ناپولی در ضدحملات خطرناک بود. گوران پاندف توپ را به همشیک سپرد و او در مصافی تک‌به‌تک با استوراری بدون اشتباه توپ را به گل دوم تبدیل کرد.

فابیو کوالیارلا از یوونتوس هم در دقایق پایانی به دلیل ضربه آرنج به سالواتوره آرونیکا اخراج شد.

این اولین افتخاری بود که ناپولی در 22 سال گذشته به دست می‌آورد. یوونتوس هم که هم در سری آ و هم در جام حذفی در این فصل شکست نخورده بود اولین باخت خود را در حساس‌ترین دیدار جام حذفی تجربه کرد.

/ 1 نظر / 13 بازدید