گواردیولا: هنوز تشنه قهرمانی در جام های مختلف هستیم

کاتالان ها با قهرمانی در جام باشگاه های جهان، سیزدهمین قهرمانی شان از زمان حضور گواردیولا در این باشگاه را به دست آوردند. با این وجود گواردیولا معتقد است بازیکنانش همچنان انگیزه زیادی برای کسب موفقیت دارند.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" این احتمالا بهترین تعریفی که یک مربی می تواند دریافت کند. بعد از مهارت های تکنیکی و بازی خوانی، انگیزه مهمترین مسئله است.
 

این مهمترین فاکتور در این سطح است. انگیزه باعث می شود به بزیکن بهتری تبدیل شوید. انگیزه موتور محرکه است. بعد از 13 قهرمانی بازیکنانم همچنان با انگیزه به پیش می روند."

در اختیار داشتن مالکیت توپ در اکثر دقایق بازی ویژگی اصلی بازی بارسا در این سالهاست و گواردیولا از اهمیت حضور بوسکتس، ژاوی و کارلس پویول در تیمش برای اجرای چنین سیستمی گفت.

" بعضی از مدافعان ما مانند دنی آلوس بیشتر در حملات شرکت می کنند. این وقتی موثر است که بازیکنانی مانند بوسکتس و ژاوی کنترل میانه زمین را در اختیار دارند. تقریبا همه حملات ما از ژاوی شروع می شود. او واقعا فوق العاده است.

ما همچنین یک مدافع قابل اعتماد مانند پویول داریم که کمک زیادی به ما می کند."

سرمربی کاتالان ها همچنین از مدرسه فوتبال لاماسیا به عنوان منشا دوران طلایی بارسا یاد کرد.

" ما بسیار خوشحالیم که در فینال چمپیونزلیگ با 8 بازیکن از مدرسه فوتبال مان حضور پیدا کردیم. آنها در لا ماسیا یاد گرفتند که چطور با فلسفه باشگاه بازی کنند.

فرقی ندارد شما اهل کجا باشید. مسی آرژانتینی است اما اگر به سبک بازی او دقت کنید، کاملا مانند بازیکنان بارساست. برای هواداران ما حضور بازیکنانی که می توانند چشم بسته همدیگر را پیدا کنند، فوق العاده است."

از زمانی که گواردیولا هدایت بارسا را برعهده گرفت، این تیم دو قهرمانی در چمپیونزلیگریال سه قهرمانی در لالیگا، دو جام باشگاه های جهان، یک کوپا دل ری، سه سوپرکاپ اسپانیا و دو سوپرگاپ اروپا را فتح کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید