آیت الله مکارم شیرازی: انسان یک قلب دارد و باید عشق یک نفر در آن باشد

کلاسی نیوز:آیت الله مکارم شیرازی روز پنجشنبه در جلسه تفسیر قرآن کریم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند در سوره احزاب به خرافات عصر جاهلیت اشاره کرده و آنها را نفی می کند، تصریح کرد: آنها معتقد بودند برخی از انسان ها دو قلب دارند، حتی می گفتند پیامبر نیز دو قلب دارد که آیه نازل شد خداوند برای هیچ کس دو قلب قرار نداده است، نه برای پیامبر و نه برای جمیل بن معمر و نه برای هیچ کس.
وی افزود: مرکز ادراکات انسان مغز انسان است نه قلب، قلب خون را تصفیه کرده و به تمام ذرات بدن می رساند، اخیرا کشف شده که قلب مرکز آشکار شدن پدیده هایی است که از عقل ظاهر می شود.
این مرجع تقلید با اشاره به نوع کارکرد قلب های پیوندی ابراز داشت: در عالم پزشکی پیوند قلب انجام می دهند، بعد از پیوند قلب مسایلی ظاهر شده که دیده اند این آدم ها که قلب تازه پیدا کردند شخصیت شان عوض می شود و افکار دیگری غیر از افکارسابق پیدا کردند.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: پیوند قلب نشان داد که تنها کار پمپاژ خون انجام نمی دهد، بلکه قلب حافظه قوی است و شخصیت انسان به آن پیوند دارد و بسیاری از ادراکات در قلب می آید.
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: قلب مقتولی را در قلب دختری پیوند زدند، آن فرد می گفت در خواب می بینم که فردی به من حمله می کند گفتند نشانه های آن را بگو و با همان نشانه ها قاتل دختر را پیدا کردند.
وی تاکید کرد: انسان یک قلب دارد و باید عشق یک نفر در آن باشد، یا عشق خدا و یا عشق شیطان، یا عشق علی بن ابیطالب یا عشق یزیدبن معاویه را داشته باشد.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه بیایید با خدا و اولیاء الله باشیم، گفت: این گونه نباشد که یک گوشه آن باشد و یک گوشه بت های دیگر و قلب ما بت خانه باشد بتی به نام شهوت، ثروت و بت های دیگر، قلب ما باید خالی از بت شود و هرچه هست خدا باشد.
آیت الله مکارم شیرازی در پایان ابراز امیدواری کرد: در این ماه مبارک رمضان دل را ازغیر خدا بشوریم.

/ 0 نظر / 6 بازدید