آیت ‌الله علوی گرگانی: امر به معروف و نهی از منکر سبب عاقبت‌ به خیری است

کلاسی نیوز: آیت‌ الله علوی‌ گرگانی روز شنبه در دیدار جمعی از کارمندان بسیج ادارات استان تهران تصریح کرد: پروردگار در قرآن فرمود عده‌ای از بندگان من هستند که گوش ‌های فراگیر داشته و سخنان من را با جان دل می ‌خرند و این دسته از مردم را مدح و ستایش کرده است.
استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: خداوند دستوراتی به ما داده تا بر اساس آن عمل کنیم و هر کس توفیق عمل داشته باشد سعادتمند می‌ شود.
وی تاکید کرد: افرادی عاقبت به خیر هستند که در برابر قدرت و امکانات، شکر خداوند را به جای آورند.
آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: اکنون کشور ایران با نعمت و امکانات در اختیار ما قرار دارد و هیچ کشوری در امور کشور دخالت نمی‌کند، بنابراین باید شکر این نعمت بزرگ را به جای آوریم.
وی با بیان اینکه باید به شکرانه نعمت‌های خداوند نماز را به‌عنوان حق‌الله به جای آوریم، گفت: اقامه نماز ادای وظیفه در برابر خدا بوده و در حقیقت حقوق خداوند محسوب می‌شود، بنابراین باید با اطاعت، بندگی خود را به خدا نشان دهیم.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ادای حق ‌الناس در قالب پرداخت زکات فطره، کفاره، رد مظالم، خمس و زکات از دیگر موارد بوده که سبب عاقبت به خیری انسان شده و در تزکیه مال موثر است.
وی ادامه داد: کسانی که از این امر سرباز زنند در حقیقت مال مردم را خورده‌اند و مال خود را به حرام آغشته کرده‌اند.
وی امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر موارد ضروری برای عاقبت به خیری ذکر و خاطرنشان کرد: انسان‌ها علاوه بر آنکه خود باید به سوی خوبی‌ها حرکت کرده و از بدی‌ها دوری ‌کنند، لازم است اطرافیان را نیز به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کنند.
آیت الله علوی گرگانی ابراز داشت: لازم است در رفتار و کردار خود پاکیزه باشید تا مردم از وجود شما فیض ببرند.

/ 0 نظر / 6 بازدید